Aktualności

Obóz dla dzieci w Mielniku

38411886 1796383537118926 2891255654477987840 n

W tym roku nasza parafia wraz z parafią św. Jana Teologa w Białymstoku po raz pierwszy zorganizowała letni obóz rekreacyjno-sportowy dla dzieci i młodzieży. W obozie wzięło udział ponad 40 uczestników w wieku od 7 do 12 lat, którzy pod okiem wykwalifikowanej kadry spędzali wakacje w malowniczym Mielniku nad Bugiem. Kolonie rozpoczęły się 27 lipca od wspólnej modlitwy w cerkwi św. Łazarza na Białostockich Bacieczkach i trwały siedem dni. Miejscem zakwaterowania dzieci była szkoła w Mielniku dysponująca salą gimnastyczną, boiskiem oraz placem zabaw. Oprócz codziennych zajęć rekreacyjno-sportowych dzieci miały okazję odwiedzić stadninę koni w Janowie Podlaskim, placówkę straży granicznej i odkrywkową kopalnię kredy. Dużo radości wywołała wizyta w pobliskim parku linowym oraz przeprawa promowa rzeką Bug.

Kolonie zorganizowane przez białostockie parafie, były również miejscem wzajemnej integracji prawosławnych dzieci i młodzieży. Codzienne modlitwy poranne i wieczorne, uczestnictwo w nabożeństwach, wycieczka na św. Górę Grabarkę w praktyczny sposób pokazały obozowiczom bogactwo i historię prawosławia na naszych terenach.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację obozu. Dziękujemy szczególnie opiekunom z naszej parafii: Magdalenie Skrzyniarz, Weronice Szatyłowicz, Katarzynie Stepaniuk oraz Adamowi Skrzyniarz, którzy dbali o uczestników obozu i czuwali nad ich bezpieczeństwem.

Galeria zdjęć [KLIKNIJ]