Aktualności

Nowa płyta chóru dziecięcego

HM7A4474W niedzielę 16 września 2018 roku po pierwszej Świętej Liturgii dzieci i młodzież , członkowie naszego najmłodszego chóru wraz z dyrygentką matuszką Iwoną Romańczuk zebrali się na kolejnej po wakacjach próbie w sali parafialnej. Spotkanie, które ma miejsce w każdą niedzielę było tym razem wyjątkowe. Albowiem wspaniałym owocem przedwakacyjnej mozolnej pracy chórzystów była przepiękna, pierwsza w historii naszego chóru płyta.

Powstała ona w 80 rocznicę zburzenia cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego przy ulicy Sienkiewicza w Białymstoku i jest na chwałę wszystkich tych, którzy pragnęli wznieść przepiękny sobór w okresie międzywojennym. Nie dane było jednak prawosławnym modlić się w tej świątyni. Dlatego chórzyści postanowili upamiętnić wszystkich ofiarodawców i budowniczych ówczesnej niedokończonej świątyni i w hołdzie im wydać płytę Dom mojej duszy .Na krążku znalazły się pieśni paraliturgiczne oraz przypowieści dla duszy pożyteczne, a wszystko wzbogacone Modlitwą Optyńskich starców.

Z okazji tego historycznego wydarzenia wspólnie zjedliśmy smaczny tort, a ks. proboszcz Marek Ławreszuk wręczył wszystkim wykonawcom pamiątkowe płyty.

HM7A4476

HM7A4484

HM7A4510