Plan nabożeństw

Niedziele

8.00 - Boska Liturgia

czytania apostolskie, Ewangelia w jęz. cerkiewnosłowiańskim i polskim

10.00 - Boska Liturgia

17.00 - akatyst i molebien

 

Środy

8.00 - Boska Liturgia

 17.00 - akatyst do świętego Nektariusza metropolity Pentapolis i cudotwórcy z Eginy z molebniem przed św. relikwiami za chorych i cierpiących

Czwartki

17.00 - akatyst przed ikoną
Matki Bożej Wszechkrólowej

 

Piątki

8.00 - Boska Liturgia

 

Soboty

8.00 - Boska Liturgia

17.00 - całonocne czuwanie

 

 

Aktualności

Chór dziecięcy na Przeglądzie Pieśni Paraliturgicznej w Siemiatyczach

DSC 1938 1200x800W dniu 18.11.2018 dzieci i młodzież z Chóru Dziecięcego miały okazję wystąpić na XV Międzynarodowym Przeglądzie Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej, który odbył się w Siemiatyczach w dniach 16 –18.11.2018 r.

Po południu dzieci wraz z rodzicami wyruszyły w drogę do Siemiatycz. Pierwszym przystankiem była Święta Góra Grabarka, która przywitała nas iście zimową pogodą. Na miejscu uczestnicy wyjazdu mieli możliwość pokłonienia się Iwierskiej Ikonie Matki Bożej i modlitwy na Świętym Miejscu.

Po duchowej przerwie w podróży artyści udali się w dalszą drogę. Po dotarciu na miejsce i krótkim rozśpiewaniu chórzyści zaprezentowali się w Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach. W repertuarze chóru znalazły się następujące utwory: „Kak chodił że gresznyj czełowiecze”, „Błagodariu Tebie Spasitel”, „Wiera Nadzieżda Lubow”, „Nasza wiera prawosławna” na melodię serbską.

Po koncercie młodzi chórzyści usłyszeli wiele miłych słów na temat swojego występu jak i poziomu wykonania pieśni. W drodze powrotnej Matuszka Iwona, która prowadzi chór podziękowała dzieciom za występ, a także wyraziła nadzieję na więcej wspólnych wyjazdów artystycznych.

Fotogaleria [KLIKNIJ]

HM7A9435

HM7A9437