Aktualności

Przedświąteczne spotkanie chóru dziecięcego

20181216 144552W niedzielę 16.12.2018 zgodnie z wieloletnią tradycją  dzieci z chóru dziecięcego zebrały się na szczególnym przedświątecznym spotkaniu. W tym roku chórzyści wspólnie robili świąteczny przysmak – szyszki, tworzone według przepisu matuszki Iwony.

Po wspólnej modlitwie dzieci ochoczo zabrały się do pracy. Najmłodsi rozpakowywali cukierki, co okazało się nie lada wyzwaniem, gdyż do rozpakowania było kilka kilogramów krówek. Następnie składniki przy wielkim zaangażowaniu pani Justyny-mamy jednej z chórzystek zostały przemienione w płynną masę. Kolejnym krokiem było wymieszane płynnej, gorącej masy z ryżem preparowanym. W tym zadaniu największy udział miały najstarsze dziewczyny śpiewające w chórze. Po ostygnięciu masy dzieci zabrały się do „lepienia” szyszek. Na zakończenie, wszystkie smakołyki zostały zapakowane w ozdobny papier, a każdy z uczestników zabrał kilka do domu jako prezent świąteczny rodzinie.

W między czasie kilka osób pod nadzorem Julii odnawiało chóralną gwiazdę . Efekty pracy będzie można podziwiać na koncercie kolęd w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Po zakończonej pracy chórzyści wspólnie śpiewali kolędy, ćwicząc przed świątecznym koncertem. Na zakończenie matuszka Iwona serdecznie podziękowała wszystkim za przybycie oraz za wspólnie spędzony czas.

Więcej zdjęć kliknij [TUTAJ]

20181216 152126

IMG 3636

IMG 3640