Plan nabożeństw

Niedziele

8.00 - Boska Liturgia

czytania apostolskie, Ewangelia w jęz. cerkiewnosłowiańskim i polskim

10.00 - Boska Liturgia

17.00 - akatyst i molebien

 

Środy

8.00 - Boska Liturgia

 17.00 - akatyst do świętego Nektariusza metropolity Pentapolis i cudotwórcy z Eginy z molebniem przed św. relikwiami za chorych i cierpiących

Czwartki

17.00 - akatyst przed ikoną
Matki Bożej Wszechkrólowej

 

Piątki

8.00 - Boska Liturgia

 

Soboty

8.00 - Boska Liturgia

17.00 - całonocne czuwanie

 

 

Aktualności

HARMONOGRAM NABOŻEŃSTW PAŹDZIERNIK 2019

2 października – środa
8.00 Boska Liturgia
17.00 akatyst do św. cudotwórcy Nektariusza i molebien dla studentów i wykładowców z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego

3 października – czwartek
17.00 akatyst przed ikoną Matki Bożej Wszechkrólowej

4 października – piątek
8.00 Boska Liturgia

9.30 Boska Liturgia - XX-lecie Szkoły Podstawowej nr 49 w Białymstoku

5 października – sobota
8.00 Boska Liturgia
17.00 całonocne czuwanie

6 października – niedziela
Ikony Matki Bożej Wszechkrólowej

XXX-lecie Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku

8.30 małe oświęcenie wody
9.30 powitanie Arcypasterza
10.00 Boska Liturgia, procesja i oświęcenie pamiątkowej tablicy
17.00 akatyst przed ikoną Matki Bożej
Wszechkrólowej

9 października – środa
św. ap. Jana Teologa
8.00 Boska Liturgia
17.00 akatyst do św. cudotwórcy Nektariusza

10 października – czwartek
17.00 akatyst przed ikoną Matki Bożej Wszechkrólowej

11 października – piątek
8.00 Boska Liturgia

12 października – sobota
8.00 Boska Liturgia
17.00 całonocne czuwanie

13 października – niedziela
8.00 Boska Liturgia
10.00 Boska Liturgia
17.00 całonocne czuwanie

14 października – poniedziałek
Opieki Matki Bożej
8.00 Boska Liturgia

15 października – wtorek
16.30 molebien z okazji XL-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej Słoneczny Stok

16 października – środa
św. Dionizego Areopagity, bpa Aten
8.00 Boska Liturgia
17.00 akatyst do św. cudotwórcy Nektariusza

17 października – czwartek
17.00 akatyst przed ikoną Matki Bożej Wszechkrólowej

18 października – piątek
męcz. Charitiny
8.00 Boska Liturgia

19 października – sobota
ap. Tomasza
8.00 Boska Liturgia
16.30 pierwsza spowiedź dla dzieci
17.00 całonocne czuwanie

20 października – niedziela

8.00 Boska Liturgia. Eucharystia dzieci, które pierwszy raz przystąpiły do misterium spowiedzi

10.00 Boska Liturgia

17.00 akatyst do św. Jana Kormiańskiego

23 października – środa
św. Ambrożego z Optino
8.00 Boska Liturgia
17.00 akatyst do św. cudotwórcy Nektariusza

24 października – czwartek
17.00 akatyst przed ikoną Matki Bożej Wszechkrólowej

25 października – piątek
św. Kosmy z Majumy
8.00 Boska Liturgia

26 października – sobota
Iwierskiej ikony Matki Bożej
8.00 Boska Liturgia
17.00 całonocne czuwanie

27 października – niedziela
8.00 Boska Liturgia
10.00 Boska Liturgia
17.00 akatyst za zmarłych i panichida

30 października – środa
św. Andrzeja z Krety
8.00 Boska Liturgia
17.00 akatyst do św. cudotwórcy Nektariusza

31 października – czwartek
ap. i Ewangelisty Łukasza
17.00 akatyst przed ikoną Matki Bożej
Wszechkrólowej