Plan nabożeństw

Niedziele

8.00 - Boska Liturgia

czytania apostolskie, Ewangelia w jęz. cerkiewnosłowiańskim i polskim

10.00 - Boska Liturgia

17.00 - akatyst i molebien

 

Środy

8.00 - Boska Liturgia

 17.00 - akatyst do świętego Nektariusza metropolity Pentapolis i cudotwórcy z Eginy z molebniem przed św. relikwiami za chorych i cierpiących

Czwartki

17.00 - akatyst przed ikoną
Matki Bożej Wszechkrólowej

 

Piątki

8.00 - Boska Liturgia

 

Soboty

8.00 - Boska Liturgia

17.00 - całonocne czuwanie

 

 

Aktualności

Niedziela Antypaschy. Uroczystości święta parafialnego

49821550631_cc36678ae8_w.jpgW drugą niedzielę po święcie Wielkanocy 26 kwietnia w naszej parafii odbyły się uroczystości święta Antypaschy. Boskiej Liturgii w tym dniu przewodniczył Jego Ekscelencja Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub. Podczas nabożeństwa hierarcha nagrodził duchownych paschalnymi nagrodami - o. Michała Czykwina – prawem noszenia palicy i o. Piotra Makala - skufią.

Po czytaniu ewangelii do wiernych zwrócił się Władyka Jakub. Hierarcha podkreślił, że dzisiejsza niedziela, oprócz określenia Antypaschy nazywana jest również niedzielą o Tomaszu i związana jest z wydarzeniem, które miało miejsce 8 dni po zmartwychwstaniu Chrystusa. Apostoł Tomasz potrzebował racjonalnych dowodów na zmartwychwstanie. Nie wystarczyły mu słowa współbraci, ale sam chciał zobaczyć rany na ciele Zbawiciela. To wydarzenie, które dziś wspominamy jest dla nas ważne, bo kiedy patrzymy na zachowania apostołów, to widzimy reakcje podobne do naszych. Dziś każdy z nas powinien się zastanowić do kogo jst podobny. Czy jesteśmy jak apostoł Piotr , który jest gotów iść na śmierć, a zaraz potem wyrzeka się Chrystusa, czy jak apostoł Tomasz, który potrzebuje racjonalnych dowodów, czy jak apostoł Jan, który najpierw stał  wiernie przy krzyżu a później wszedł do grobu i uwierzył.

49821553041_67402b9018_c.jpg

Na zakończenie do wiernych zwrócił się proboszcz parafii o. prot. Marek Ławreszuk. Duchowny podziękował hierarsze za obecność i wspólną modlitwę w tym ważnym dniu dla całej wspólnoty. Podczas uroczystości święta parafialnego śpiewały dwa chóry: parafialny pod dyrygenturą Dawida Jakubowskiego i młodzieżowy pod dyrekcją lektora Miłosza Bogicia.

GALERIA ZDJĘĆ