Plan nabożeństw

Niedziele

8.00 - Boska Liturgia

czytania apostolskie, Ewangelia w jęz. cerkiewnosłowiańskim i polskim

10.00 - Boska Liturgia

17.00 - akatyst i molebien

 

Środy

8.00 - Boska Liturgia

 17.00 - akatyst do świętego Nektariusza metropolity Pentapolis i cudotwórcy z Eginy z molebniem przed św. relikwiami za chorych i cierpiących

Czwartki

17.00 - akatyst przed ikoną
Matki Bożej Wszechkrólowej

 

Piątki

8.00 - Boska Liturgia

 

Soboty

8.00 - Boska Liturgia

17.00 - całonocne czuwanie

 

 

Aktualności

Zakończył się kurs czytania w języku cerkiewnosłowiańskim

8 czerwca 2022 roku odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia z czytania w języku cerkiewnosłowiańskim. Spotkania rozpoczęły się we wrześniu 2021 roku. Podczas cotygodniowych lekcji uczniowie poznawali alfabet cerkiewnosłowiański, uczyli się czytać, pisać i tłumaczyć prawosławne teksty liturgiczne.

Tegoroczne zajęcia zgromadziły 4 uczniów, którzy pod bacznym okiem p. Dawida Jakubowskiego zgłębiali tajniki języka liturgicznego Słowian. Skuteczne metody nauczania i pasja nauczyciela i uczniów sprawiły, że w tym roku jedna z uczestniczek kursu, Anastazja Wasiluk zdobyła pierwsze miejsce na centralnym etapie Turnieju Czytania Tekstów Cerkiewnosłowiańskich.

W imieniu wspólnoty parafialnej, uczestników kursu i ich rodziców serdecznie dziękuję p. Dawidowi Jakubowskiemu za profesjonalizm i zaangażowanie w organizacji tegorocznego kursu.

 

 

Zakończenie kursu czytania w języku cerkiewnosłowiańskim

8.06.2022

Zakończenie kursu czytania w języku cerkiewnosłowiańskim

 

Zainteresowanych zgłębianiem wiedzy o języku liturgicznym naszej Cerkwi i poznawaniem sekretów języka cerkiewnosłowiańskiego zapraszamy we wrześniu.

 

prot. Marek Ławreszuk