Plan nabożeństw

Niedziele

8.00 - Boska Liturgia

czytania apostolskie, Ewangelia w jęz. cerkiewnosłowiańskim i polskim

10.00 - Boska Liturgia

17.00 - akatyst i molebien

 

Środy

8.00 - Boska Liturgia

 17.00 - akatyst do świętego Nektariusza metropolity Pentapolis i cudotwórcy z Eginy z molebniem przed św. relikwiami za chorych i cierpiących

Czwartki

17.00 - akatyst przed ikoną
Matki Bożej Wszechkrólowej

 

Piątki

8.00 - Boska Liturgia

 

Soboty

8.00 - Boska Liturgia

17.00 - całonocne czuwanie

 

 

Aktualności

Uroczystości ku czci ikony Matki Bożej Wszechkrólowej

52399425639_7efdc0ce26_w.jpg2 października b.r. Parafia Prawosławna Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku przeżywała świąteczne uroczystości ku czci ikony Matki Bożej Wszechkrólowej (cs Wsiecarycy). Wyjątkowa ikona Bogarodzicy na tronie obecna jest od początku istnienia wciąż młodej, białostockiej parafii i gromadzi wiernych na wspólną modlitwę w intencji zdrowia i wstawiennictwa Wsiecarycy.

Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się w sobotę 1 października nabożeństwem całonocnego czuwania. W niedzielę 2 października Boskiej Liturgii przewodniczył JE biskup supraski Andrzej.

W nabożeństwie uczestniczyli duchowni z diecezji białostocko-gdańskiej i warszawsko-bielskiej. Podczas Boskiej Liturgii śpiewały trzy chóry: parafialny - kierowany przez Dawida Jakubowskiego, młodzieżowy - prowadzony przez lektora Miłosza Bogicia oraz dziecięcy - pod kierownictwem Aleksandry Pawluczuk. Homilię dotyczącą wysłuchanych fragmentów Ewangelii wygłosił Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Andrzej. Biskup zachęcał wiernych do przyjęcia przykładu pokornego życia, wierności ale i miłosierdzia i współczucia, na które ukazuje Bogarodzica. Uroczystości zakończyła procesja i wygłoszona przed ikoną Wszechkrólowej modlitwa akatystu.

52399565320_6a3b188d20_c.jpg

Galeria zdjęć [TUTAJ]