Aktualności

Pielgrzymka do Zaleszan

0 pierwsze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 6-7 grudnia została zorganizowana autokarowa pielgrzymka do Domu Zakonnego w Zaleszanach.

 

 

Pielgrzymki na nocne święte liturgie w Zaleszanach i Sakach to już tradycja naszej parafii. Pielgrzymki organizowane przez o. protod. Mariana Romańczuka co roku cieszą się niegasnącym zainteresowaniem wśród parafian. Również i tego roku pielgrzymi pod duchową opieką o. Walentego Olesiuka i o. Mariana wyruszyli późnym wieczorem, by oddać cześć św. Katarzynie - uczestnicząc w Akatyście oraz w nocnej Świętej Liturgii.

9

 

10

 

Pomimo późnej godziny, na Akatyście cerkiew zgromadziła liczbę wiernych prawie przekraczającą możliwości świątyni. W Świętej Liturgii uczestniczyło nie mniej osób, a  prawie wszyscy wierni przystąpili do św. Priczastija. To szczególnie scala pielgrzymów i nadaje nabożeństwu pełny wymiar – rzadko można się spotkać z taką praktyką na co dzień w parafiach. Po nabożeństwie siostry zaprosiły wszystkich przybyłych na gorącą zupę i koliwo.

 

DSC01483

 

 

 

 

 

 

 

 

W czasie pielgrzymki duchowa, świąteczna atmosfera panowała od początku do końca – rozpoczęła się i zakończyła molebnem w autokarze. W czasie podróży pielgrzymi śpiewali duchowe pieśni i kolędy zwiastujące zbliżające się święto Rożdzestwa Chrystowa. Zarówno same uroczystości w Zaleszanach jak i wspólne pielgrzymowanie mają nieziemski, unikalny wymiar, który od razu zapełnia listę chętnych na następny rok.

Natalia Walicka

zdj. siostra Magdalena Zaleszany

 

10b