Plan nabożeństw

Niedziele

8.00 - Boska Liturgia

czytania apostolskie, Ewangelia w jęz. cerkiewnosłowiańskim i polskim

10.00 - Boska Liturgia

17.00 - akatyst i molebien

 

Środy

8.00 - Boska Liturgia

 17.00 - akatyst do świętego Nektariusza metropolity Pentapolis i cudotwórcy z Eginy z molebniem przed św. relikwiami za chorych i cierpiących

Czwartki

17.00 - akatyst przed ikoną
Matki Bożej Wszechkrólowej

 

Piątki

8.00 - Boska Liturgia

 

Soboty

8.00 - Boska Liturgia

17.00 - całonocne czuwanie

 

 

Aktualności

Spotkanie młodzieży w parafii Zmartwychwstania Pańskiego

Spotkanie bractw parafialnych. 28.12.2017 1

We czwartek 28 grudnia w naszej parafii odbyło się spootkanie bractw parafialnych. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą przzed ikoną Matki Bożej Wszechkrólowej. W akafiście wzieli udział opiekunowie duchowni oraz prawosławna młodzież z poszczególnych parafii. Po nabożeńswtie uczestnicy wysłuchali w prelekcji o. prot. Marka Ławreszuka, który przedstawił swoje rozważania na temat faktów i mitów związanych z Bożym Narodzeniem.

 


Spotkanie bractw parafialnych. 28.12.2017 2

Duchowny zwrócił uwagę na fakt, że święto Narodzenia Chrystusa należy do grupy 12-stu wielkich świąt, a jest szczególnie wyróżniane z powodu szeroko rozumianej komercji. Jako przykład przedstawił wspólne posiłki, które powinny być spożywane z rodziną nie tylko raz w roku, ale podczas każdej niedzieli, każdego święta cerkiwnego. Kolejnym punktem spotkanie było omówienie szczegółów dotyczących zbliżających się inicjatyw Bractwa Młodzieży Prawosławnej. 

Foto: Marcin Surynowicz

Relacja ze spotkania dostępna jest na stronie internetowej www.orthodoxia.pl 

logo orthodoxia 90px wysokosci 3