Aktualności

Oświęcenie kiotu z ikoną i relikwiami św. Nektariusza

DSC04828b LargeW poniedziałek 8 stycznia, w drugi dzień świąt Narodzenia Zbawiciela Naszego Jezusa Chrystusa, bezpośrednio po Boskiej Liturgii odbędzie się molebien przed relikwiami św. Nektariusza, w czasie którego oświęcony zostanie nowy dębowy rzeźbiony kiot.

W czasie dziękczynnego molebnia złożymy podziękowania Wszechmocnemu Bogu. Z łaski Bożej nasza cerkiew stała się domem dla relikwii św. Nektariusza cudotwórcy. W trakcie wspólnej modlitwy podziękujemy również dla wszystkich, którzy wsparli trud organizacji pielgrzymki świętych relikwii, pomagali w przygotowaniach na terenie parafii, złożyli swoje ofiary na przywiezioną z Góry Athos ikonę świętego, relikwiarz i kiot.

Dębowy kiot został zaprojektowany i wykonany przez rzeźbiarza p. Leona Naumiuka, któremu składamy serdeczne podziękowania za wspaniałe i niepowtarzalne dzieło.

Wszystkich wiernych zapraszamy na poniedziałek na godzinię 9 na świąteczną Boską Liturgię a następnie na molebień i oświęcenie kiotu.

 

Od 6 stycznia relikwie św. Nektariusza będą na stałe znajdowały się w kiocie, przed ikoną świętego. W każdą środę o godzinie 17 w naszej parafii będzie sprawowany akatyst do świętego Nektariusza.