Plan nabożeństw

Niedziele

8.00 - Boska Liturgia

czytania apostolskie, Ewangelia w jęz. cerkiewnosłowiańskim i polskim

10.00 - Boska Liturgia

17.00 - akatyst i molebien

 

Środy

8.00 - Boska Liturgia

 17.00 - akatyst do świętego Nektariusza metropolity Pentapolis i cudotwórcy z Eginy z molebniem przed św. relikwiami za chorych i cierpiących

Czwartki

17.00 - akatyst przed ikoną
Matki Bożej Wszechkrólowej

 

Piątki

8.00 - Boska Liturgia

 

Soboty

8.00 - Boska Liturgia

17.00 - całonocne czuwanie

 

 

Aktualności

Narodzenie Pana Naszego Jezusa Chrystusa

Ikona Bożego NarodzeniaStyczeń to miesiąc szczególny. Czas świąteczny, który w Cerkwi nie jest łatwo ograniczany tylko do świąt Bożego Narodzenia. To przecież równie wielkie święto Objawienia Pańskiego – Chrztu naszego Zbawiciela w rzece Jordan, święto Obrzezania Pańskiego i św. Bazylego Wielkiego. Styczeń to czas „świętych wieczorów”, które trwają od święta Narodzin Jezusa Chrystusa, to także czas kolędowania. Styczeń to również pierwszy miesiąc nowego roku kalendarzowego, okres w którym z nadzieją spoglądamy ku przyszłości, życząc wszystkim szczęścia. Styczeń jest więc czasem wyjątkowym, w którym największe znaczenie ma dla nas przeżycie wydarzenia z Groty Betlejemskiej – Narodzin naszego Władcy i Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Bracia i Siostry, pozwólcie nam, duchownym parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku, złożyć Wam wszystkim i Waszym rodzinom życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia, miłości i pokoju z okazji nowego 2018 roku. Życzymy Wam z głębi serca wszelkich łask od Nowonarodzonego Zbawiciela. Niech Miłosierny Bóg obdarzy nas wiarą, nadzieją i miłością. Bóg stał się Człowiekiem, aby człowiek mógł zostać zbawiony, aby każdy z nas, jak mówią Święci Ojcowie, miał możliwość stać się bogiem, tj. przemienić swoje życie, swoją dusze i serce i podążać za naszym Nauczycielem, Zbawcą i Mesjaszem.

Chrystus się rodzi! Wysławiajcie!
o. proboszcz Marek Ławreszuk,
o. Włodzimierz Cybuliński, o. Walenty Olesiuk,
o. Jan Karpiuk, o. Piotr Kiryluk,
o. Mateusz Kiczko, protod. Marian Romańczuk
Starosta i członkowie Rady Parafialnej
Dyrygenci i pracownicy Parafii