Plan nabożeństw

Niedziele

8.00 - Boska Liturgia

czytania apostolskie, Ewangelia w jęz. cerkiewnosłowiańskim i polskim

10.00 - Boska Liturgia

17.00 - akatyst i molebien

 

Środy

8.00 - Boska Liturgia

 17.00 - akatyst do świętego Nektariusza metropolity Pentapolis i cudotwórcy z Eginy z molebniem przed św. relikwiami za chorych i cierpiących

Czwartki

17.00 - akatyst przed ikoną
Matki Bożej Wszechkrólowej

 

Piątki

8.00 - Boska Liturgia

 

Soboty

8.00 - Boska Liturgia

17.00 - całonocne czuwanie

 

 

Chór parafialny

Chór parafialny funkcjonuje nieprzerwanie od początków istnienia parafii. Aktywnie uczestniczy w życiu liturgicznym. Na przestrzeni lat z chórem pracowało wielu dyrygentów. Obecnie chór parafialny prowadzi mgr Aleksandra Pawluczuk, próby odbywają się w każdą sobotę o godzinie 15:00

Chór młodzieżowy

chor mlodziezowy

Chór młodzieżowy Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku istnieje od 1989 roku. Jego skład zasila białostocka młodzież skupiona wokół świątyni na Słonecznym Stoku. Od 1999 roku z chórem młodzieżowym pracuje protodiakon Marian Romańczuk. Chór aktywnie uczestniczy w nabożeństwach w parafii oraz w trakcie uroczystości cerkiewnych w Białymstoku.

Regularnie występuje w ramach Białostockich Dni Muzyki Cerkiewnej oraz Białostockiego Wieczoru Kolęd. Śpiewał w trakcie Wieczerni Paschalnej zarejestrowanej przez TVP oraz Jutrzni Paschalnej nagranej na potrzeby II Programu Polskiego Radia.

W 2010 roku wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej i zajął II miejsce w kategorii chórów parafialnych miejskich. W 2015 roku koncertował na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej Kałożski Błagowiest’ w Grodnie gdzie zdobył nagrodę specjalną.

W 2017 roku nagrał płytę "Akatyst św. hierarchy i cudotwórcy Nektariusza".

Chór dziecięcy

chór dziecięcy

 Chór dziecięcy angażuje w życie liturgiczne najmłodszych parafian. Chór śpiewa w czasie niedzielnych Boskich Liturgii sprawowanych o godz. 8. Od początku chór prowadzi matuszka Joanna Romańczuk.