Plan nabożeństw

Niedziele

8.00 - Boska Liturgia

czytania apostolskie, Ewangelia w jęz. cerkiewnosłowiańskim i polskim

10.00 - Boska Liturgia

17.00 - akatyst i molebien

 

Środy

8.00 - Boska Liturgia

 17.00 - akatyst do świętego Nektariusza metropolity Pentapolis i cudotwórcy z Eginy z molebniem przed św. relikwiami za chorych i cierpiących

Czwartki

17.00 - akatyst przed ikoną
Matki Bożej Wszechkrólowej

 

Piątki

8.00 - Boska Liturgia

 

Soboty

8.00 - Boska Liturgia

17.00 - całonocne czuwanie

 

 

HARMONOGRAM NABOŻEŃSTW LISTOPAD 2019

1 listopada – piątek
8.00 Boska Liturgia


2 listopada – sobota

Dymitriewska Rodzicielska Sobota

 -dzień modlitwy za zmarłych
8.00 Boska Liturgia i panichida
17.00 całonocne czuwanie
czytania za zmarłych
Lit. Ap. 270 (1 Tes 4, 13-17), J 16 (5, 24-30)
czytania dnia
Lit. Ap 168 (2 Kor 1, 8-11), Łk 29 (7, 1-10)

 

3 listopada – niedziela
8.00 Boska Liturgia
10.00 Boska Liturgia
17.00 akatyst przed ikoną Matki Bożej
Wszechkrólowej
czytania niedzieli 20 po Pięćdziesiątnicy
Lit. Ap. 200 (Gal 1, 11-19), Łk 83 (16, 19-31)

6 listopada – środa

ikony Matki Bożej Radość Wszystkich Strapionych

8.00 Boska Liturgia
17.00 akatyst do św. cudotwórcy Nektariusza

7 listopada – czwartek

17.00 akatyst do świętego wielkiego męczennika Dymitra Sołuńskiego

8 listopada – piątek
św. wielkiego męczennika Dymitra Sołuńskiego
8.00 Boska Liturgia
czytania świętemu wielkiemu męczennikowi
Lit. Ap 292 (2 Tym 2, 1-10), J 52 (15,17-16,2)

9 listopada – sobota
8.00 Boska Liturgia
17.00 całonocne czuwanie

10 listopada – niedziela
św. Paraskiewy Piatnicy
8.00 Boska Liturgia
10.00 Boska Liturgia
17.00 akatyst do św. wielkiego męczennika Pantelejmona
czytania niedzieli 21 po Pięćdziesiątnicy
Lit. Ap. 203 (Gal 2, 16-20), Łk 38 (8, 26-39)

13 listopada – środa
8.00 Boska Liturgia
17.00 akatyst do św. cudotwórcy Nektariusza

14 listopada – czwartek
17.00 akatyst przed ikoną Matki Bożej
Wszechkrólowej

15 listopada – piątek
8.00 Boska Liturgia

16 listopada – sobota
8.00 Boska Liturgia
17.00 całonocne czuwanie

17 listopada – niedziela
8.00 Boska Liturgia
10.00 Boska Liturgia
17.00 akatyst do św. Atanazego Brzeskiego
czytania niedzieli 22 po Pięćdziesiątnicy
Lit. Ap. 215 (Gal 6, 11-18), Łk 39 (8, 41-56)

20 listopada – środa
8.00 Boska Liturgia
17.00 akatyst do św. cudotwórcy Nektariusza

21 listopada – czwartek
Arcystratega Michała i Niebiańskich Mocy Bezcielesnych
8.00 Boska Liturgia
17.00 całonocne czuwanie
23.00 akatyst do św. cudotwórcy Nektariusza
czytania Mocom Bezcielesnym
Lit. Ap 305 (Hbr 2, 2-10), Łk 51 (10, 16-21)

22 listopada – piątek
św. cudotwórcy Nektariusza, metropolity Pentapolis
0.00 Boska Liturgia i oświęcenie koliwa
8.00 Boska Liturgia
czytania świętemu hierarsze
Lit. Ap 318 (Hbr 7,26-8,2), J 36 (10, 9-16)
czytania dnia
Lit. Ap 266 (1 Tes, 2, 14-19), Łk 73 (13, 31-35) 

23 listopada – sobota

8.00 Boska Liturgia

17.00 całonocne czuwanie

24 listopada – niedziela
8.00 Boska Liturgia
10.00 Boska Liturgia
17.00 akatyst za zmarłych i panichida
czytania niedzieli 23 po Pięćdziesiątnicy
Lit. Ap 220 (Ef 2, 4-10), Łk 53 (10, 25-37)

27 listopada – środa
ap. Filipa, św. Grzegorza Palamasa
8.00 Boska Liturgia
17.00 akatyst do św. cudotwórcy Nektariusza

28 listopada – czwartek
początek postu przed świętem Narodzenia
Chrystusa
św. Guriasza, Samona i Awiwa, św. Paisjusza
Wieliczkowskiego
8.00 Boska Liturgia
17.00 akatyst przed ikoną Matki Bożej Wszechkrólowej

29 listopada – piątek
ap. i ew. Mateusza
8.00 Boska Liturgia

30 listopada – sobota
św. Grzegorza Cudotwórcy, biskupa Neocezarei
8.00 Boska Liturgia
17.00 całonocne czuwanie