Plan nabożeństw

Niedziele

8.00 - Boska Liturgia

czytania apostolskie, Ewangelia w jęz. cerkiewnosłowiańskim i polskim

10.00 - Boska Liturgia

17.00 - akatyst i molebien

 

Środy

8.00 - Boska Liturgia

 17.00 - akatyst do świętego Nektariusza metropolity Pentapolis i cudotwórcy z Eginy z molebniem przed św. relikwiami za chorych i cierpiących

Czwartki

17.00 - akatyst przed ikoną
Matki Bożej Wszechkrólowej

 

Piątki

8.00 - Boska Liturgia

 

Soboty

8.00 - Boska Liturgia

17.00 - całonocne czuwanie

 

 

Aktualności

Monografia o historii zburzonego soboru Zmartwychwstania Pańskiego

Sobor ksiazkaStaraniem fundacji Vidovdan ukazała się monografia o historii soboru Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku i wydarzeniach, które doprowadziły do jego rozbiórki. To efekt wytrwałej pracy białostockich historyków, prof. Piotra Chomika i ks. dr. Romana Andrzeja Płońskiego, którzy w oparciu o materiał źródłowy walczą z mitami i przekłamaniami, jednocześnie obiektywnie opisując realia tamtych czasów. Opracowanie jest wzbogacone aneksami z bogatym materiałem źródłowym i archiwalnymi zdjęciami świątyni.

Publikacja książki została dofinansowana ze środków budżetu Miasta Białystok. Dochód z dystrybucji książki jest cegiełką na budowę pomnika zburzonego soboru. Książka do nabycia w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku i w sklepie internetowym sklep.cerkiew.pl.

Piotr Chomik, ks. Roman Andrzej Płoński, ks. Marek Ławreszuk, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku, wyd. Fundacja Vidovdan, Białystok 2018, ISBN 978-83-951293-0-8, ss. 176.