Plan nabożeństw

Niedziele

8.00 - Boska Liturgia

czytania apostolskie, Ewangelia w jęz. cerkiewnosłowiańskim i polskim

10.00 - Boska Liturgia

17.00 - akatyst i molebien

 

Środy

8.00 - Boska Liturgia

 17.00 - akatyst do świętego Nektariusza metropolity Pentapolis i cudotwórcy z Eginy z molebniem przed św. relikwiami za chorych i cierpiących

Czwartki

17.00 - akatyst przed ikoną
Matki Bożej Wszechkrólowej

 

Piątki

8.00 - Boska Liturgia

 

Soboty

8.00 - Boska Liturgia

17.00 - całonocne czuwanie

 

 

Aktualności

Akatyst do świętego hierarchy Nektariusza metropolity Pentapolskiego Cudotwórcy na płycie CD

plyta srodekChór młodzieżowy Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku nagrał płytę CD z akatystem ku czci świętego Nektariusza metropolity Pentapolis. 

Na płycie znalazł się śpiewany akatyst z molebniem do świętego Nektariusza, kanon modlitewny z fragmentami troparionów ku czci świętego oraz hymn "Agni Parfene" - "Czystaja Diewo" autorstwa świętego Nektariusza.
 
Profesjonalne nagranie zostało przygotowane i reżyserowane przez Jana Smyka. Rejestracją dźwięku zajął się Grzegorz Falkowski. Projekt graficzny przygotował Jerzy Grycuk. Finalna wersja płyty została przygotowana w warszawskiej agencji produkcyjnej SerwatArt.

Nagranie audio nabożeństwa ku czci św. Nektariusza zostało przygotowane m.in. z myślą o wiernych, którzy nie są w stanie uczestniczyć w cerkiewnych nabożeństwach. W nagraniu uczestniczyli o. archimandryta Tymoteusz z Monasteru św. Dymitra w Sakach, o. Marek Ławreszuk i diakon Mateusz Kiczko. Opracowaniem melodii, przygotowaniem i kierowaniem chóru zajął się protodiakon Marian Romańczuk, dyrygent chóru młodzieżowego Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.
 

Chór młodzieżowy Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku istnieje od 1989 roku. Jego skład zasila białostocka młodzież skupiona wokół świątyni na Słonecznym Stoku. Od 1999 roku z chórem młodzieżowym pracuje protodiakon Marian Romańczuk. Chór aktywnie uczestniczy w nabożeństwach w parafii oraz w trakcie uroczystości cerkiewnych w Białymstoku. Regularnie występuje w ramach Białostockich Dni Muzyki Cerkiewnej oraz Białostockiego Wieczoru Kolęd. Śpiewał w trakcie Wieczerni Paschalnej zarejestrowanej przez TVP oraz Jutrzni Paschalnej nagranej na potrzeby II Programu Polskiego Radia.W 2010 roku wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej i zajął II miejsce w kategorii chórów parafialnych miejskich. W 2015 roku koncertował na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej Kałożski Błagowiest’ w Grodnie gdzie zdobył nagrodę specjalną.okladka CDNagrania dokonano w cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku
Reżyser nagrań 
– Jan Smyk
Realizacja i mastering – Grzegorz Falkowski
Projekt graficzny – Jerzy Grycuk© 2017 Parafia Prawosławna Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku


Płyta CD jest do nabycia w monasterach i parafiach prawosławnych, w których będą przebywały relikwie św. Nektariusza, w sklepie internetowym sklep.cerkiew.pl.